Menu
Dietetyk Bilsko Ciebie
Telefon do poradni dietetycznej 731 698 373

Zerknij też do zakładki Kontakt!

Wiedza
wiedza o dietach

Królowa jesieni- dynia

Iga Gąsior - dietetyk Jasienica

Dynia często nazywana jest królową jesieni, ponieważ zawiera bardzo dużo wartości odżywczych, jest bardzo smaczna i można przygotować z niej wiele potraw. Obfituje w potas, który m.in. reguluje ciśnienie krwi, zawiera dużą ilość witaminy E- antyoksydantu, który chroni organizm przed wolnymi rodnikami. Dynia jest również źródłem witaminy C, która wzmacnia odporność organizmu. Ponadto jest źródłem beta-karotenu, który korzystnie wpływa na wygląd skóry oraz jest antyoksydantem.

To jesienne warzywo jest niskokaloryczne oraz zawiera dużą ilość błonnika pokarmowego, więc znakomicie sprawdzi się w diecie u osób, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów.

Warte uwagi są także pestki dyni. Mogą doskonale wzbogacić smak potraw, a oprócz tego są świetnym źródłem składników mineralnych takich jak: magnez, cynk, wapń, żelazo.

wiedza o dietachwiedza o dieciewiedza o dietach
Partnerzy
PromedEstetica PromedMedicareEgyptos Salon kosmetycznyYasumiXtreme FitnessJolieCentrum Rekreacji i SportuAll-Medicus
Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest dietetyk Alicja Skubis. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję