Menu
Dietetyk Bilsko Ciebie
Telefon do poradni dietetycznej 731 698 373

Zerknij też do zakładki Kontakt!

Najczęściej zadawane pytania

pytanie dietetykCzy dieta będzie smaczna?

Oczywiście! Podczas wizyt pytamy o dania, produkty, przyprawy, które lubisz oraz te, które chcesz omijać w swoim jadłospisie. Jedzenie określane jest jako jedna z większych przyjemności w życiu, więc nie mamy zamiaru jej odbierać. Wielu osobom dieta kojarzy się z wyrzeczeniami i mało atrakcyjnymi lub niesmacznymi posiłkami... Staramy się obalać ten mit każdego dnia! :)

pytanie dietetykJak często odbywają się wizyty kontrolne?

Wizyty kontrolne odbywają się najczęściej co 2 tygodnie, dzięki temu na bieżąco możemy kontrolować postępy pacjentów oraz odpowiadać na wszelkie nurtujące pytania. Opisana częstotliwość wizyt jest dobrowolna, jeśli pacjent życzy sobie spotkań częściej lub rzadziej- jest to możliwe.

pytanie dietetykJak przebiega kuracja dietetyczna?

Zaczynamy od pierwszej wizyty (wywiad żywieniowo- medyczny). Podczas pierwszej wizyty dietetyk poznaje błędy żywieniowe pacjenta, stan zdrowia, wcześniejsze próby zmian sposobu odżywienia, preferencje smakowe oraz tryb życia. Wykonywana jest też analiza składu ciała. Na podstawie wywiadu układamy indywidualną dietę w ciągu 3-7 dni roboczych od wizyty.

W trakcie kuracji przeprowadzane są wizyty kontrolne (najczęściej co 2 tygodnie). Wizyta kontrolna pomaga rozwiać ewentualne wątpliwości i zmotywować do dalszego działania. Na każdej wizycie kontrolnej wykonujemy analizę składu ciała aby zbadać postępy. W ciągu 3-7 dni roboczych od wizyty kontrolnej ułożony zostanie nowy plan żywieniowy.

Opisany schemat powtarzamy do osiągnięcia ustalonych celów. Kuracje odchudzające zostają zakończone dietą wyprowadzającą, która chroni przed efektem jo-jo.

pytanie dietetykCzy produkty w diecie będą trudno dostępne i drogie?

Podczas tworzenia planu żywieniowego bierzemy pod uwagę preferencje smakowe, tryb życia, czas na przygotowanie posiłków ale też sezonowość produktów i możliwości finansowe pacjentów. Produkty używane w jadłospisach są dostępne w niemalże każdym sklepie. Specyficzne i droższe produkty wprowadzamy w dietę na wyraźne życzenie pacjenta.

pytanie dietetykCzy będę musiał/a być na diecie do końca życia?

Podczas kuracji uczymy jak trwale zmienić nawyki żywieniowe. Główne zasady zdrowego żywienia pozostaną z pacjentem na stałe, natomiast po osiągnięciu zamierzonych efektów nie będzie konieczne już stosowanie jadłospisu "z kartki".

pytanie dietetykCzy otrzymam jadłospis już na pierwszej wizycie?

Podczas tworzenia jadłospisu dietetyk bierze pod uwagę stan zdrowia, preferencje smakowe oraz tryb życia pacjenta. Nie jest możliwe stworzenie indywidualnego jadłospisu "na poczekaniu". Dietę przesyłamy e-mailem lub pocztą tradycyjną w ciągu 3-7 dni roboczych od daty wizyty.

Partnerzy
PromedEstetica PromedMedicareEgyptos Salon kosmetycznyYasumiXtreme FitnessJolieCentrum Rekreacji i SportuAll-Medicus
Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest dietetyk Alicja Skubis. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję