Menu
Dietetyk Bilsko Ciebie
Telefon do poradni dietetycznej 731 698 373

Zerknij też do zakładki Kontakt!

Wiedza
wiedza o dietach

Jak przestać podjadać?

Iga Gąsior - dietetyk Bielsko-Biała

Podjadanie to bardzo częsty problem, który dotyczy wielu osób. Jest to przeszkoda, która może skutecznie utrudnić odchudzanie oraz może prowadzić do problemów z masą ciała.

  • Aby uniknąć podjadania należy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Uczucie pragnienia można łatwo pomylić z uczuciem głodu.
  • Żeby ograniczyć niekontrolowane podjadanie warto znaleźć sobie jakieś hobby. Często wynika ono z nudy dlatego warto zająć czymś swoje myśli.
  • Należy pamiętać także o regularnym spożywaniu posiłków, które może zapobiec nagłemu napadowi objadania.
  • Pomocne też okazuje się pozbycie się wszystkich niezdrowych przekąsek z domu. Nie są wtedy łatwo dostępne i ciężej jest ulec pokusie.
  • Ważnym aspektem jest odpowiednia ilość snu. Często kiedy tego snu brakuje i pojawia się uczucie zmęczenia, to sięgamy po słodycze i inne niezdrowe przekąski.
  • Aby uniknąć spożywania niezaplanowanych przekąsek to warto także planować posiłki, które będą pełnowartościowe.

wiedza o dietachwiedza o dieciewiedza o dietach
Partnerzy
PromedEstetica PromedMedicareEgyptos Salon kosmetycznyYasumiXtreme FitnessJolieCentrum Rekreacji i SportuAll-Medicus
Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest dietetyk Alicja Skubis. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję