Menu
Dietetyk Bilsko Ciebie
Telefon do poradni dietetycznej 731 698 373

Zerknij też do zakładki Kontakt!

Wiedza
wiedza o dietach

Czy warto wprowadzić ananasa do diety?

Iga Gąsior - dietetyk Lipowa

Ananas to egzotyczny owoc o bardzo ciekawym smaku. W tym owocu znajdują się witaminy oraz cenne składniki odżywcze. Jego zaletą jest to, że jest dostępny w handlu cały rok.

  • Ananas zawiera witaminę C, która sprawia, że procesy starzenia się w skórze zachodzą wolniej. Ta witamina wpływa też dobrze na ciśnienie krwi.
  • Ananas to znakomite źródło magnezu. Ten pierwiastek działa przeciwskurczowo.
  • W ananasach można znaleźć też potas, który przyczynia się do prawidłowej pracy układu mięśniowego i nerwowego.
  • Ananas to dobre źródło beta-karotenu, który dobrze wpływa na układ odpornościowy. Beta-karoten ma także świetne działanie na wzrok.
  • Osoby, które się odchudzają mogą z czystym sumieniem spożywać ananasa. Ten owoc zawiera dużo błonnika pokarmowego, a także ma mało kalorii.
  • W ananasie znajduje się enzym- bromelaina. Enzym ten może zmniejszyć ryzyko zakrzepicy oraz zatorowości. Ma także działanie przeciwzapalne.

wiedza o dietachwiedza o dieciewiedza o dietach
Partnerzy
PromedEstetica PromedMedicareEgyptos Salon kosmetycznyYasumiXtreme FitnessJolieCentrum Rekreacji i SportuAll-Medicus
Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest dietetyk Alicja Skubis. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję