Menu
Dietetyk Bilsko Ciebie
Telefon do poradni dietetycznej 731 698 373

Zerknij też do zakładki Kontakt!

Wiedza
wiedza o dietach

Jak odżywiać się po liposukcji?

mgr Alicja Skubis - dietetyk Warszawa

Liposukcja jest zabiegiem pozwalającym na wymodelowanie określonych partii ciała. Aby utrzymać na stałe efekty zabiegu konieczna jest modyfikacja stylu życia, poprawa nawyków żywieniowych oraz wdrożenie regularnej aktywności fizycznej.

Zmiany warto rozpocząć od wdrożenia regularności posiłków. Śniadanie zaleca się spożywać do godziny po przebudzeniu, ostatni posiłek 3 godziny przed snem oraz jeść regularnie w ciągu dnia- co 2,5-4 godziny. Regularność posiłków ogranicza uczucie głodu, pozwala wyeliminować podjadanie pomiędzy posiłkami. W diecie po liposukcji powinno znaleźć się więcej owoców, warzyw, produktów pełnoziarnistych oraz bogatych w białko. Posiłki warto posypywać zieleniną (koperkiem, szczypiorkiem, natką pietruszki, bazylią lub innymi ziołami), ponieważ produkty te są źródłem witamin i składników mineralnych. Warto wybierać chude gatunki mięs, chude wędliny i usuwać widoczny tłuszcz z mięsa oraz wędlin. Bardzo ważne jest również odpowiednie nawodnienie. Przyjmuje się, że na jeden kilogram masy ciała powinno się wypijać 30-35 ml płynów bez dodatku cukru dziennie.

Aby utrzymać trwałe efekty liposukcji ograniczyć należy spożycie cukru, węglowodanów prostych, tłuszczów nasyconych oraz alkoholu. Wskazane jest także ograniczanie dosalania potraw, sól można zastępować ziołami.

Przykładowy jadłospis po liposukcji:

ŚNIADANIE
cynamonowa owsianka z jabłkiem i orzechami

DRUGIE ŚNIADANIE
bułka pełnoziarnista z jajkiem, sałatą i papryką

OBIAD
dorsz w pieczarkach z kaszą, surówka z pomidorów

PODWIECZOREK
skyr naturalny z borówkami

KOLACJA
sałatka z awokado, pieczywo pełnoziarniste

Skonsultuj się z dietetykiem w celu ułożenia planu żywieniowego uwzględniającego Twoje indywidualne potrzeby, cele i styl życia.

Bibliografia:
1. Zdrowa dieta i aktywność fizyczna po liposukcji, online https://spozywo.pl/porady/zdrowa-dieta-i-aktywnosc-fizyczna-po-liposukcji-klucz-do-dlugotrwalego-sukcesu/
2. Czy po liposukcji można przytyć? Online https://centrumliposukcji.pl/czy-po-liposukcji-mozna-przytyc/

wiedza o dietachwiedza o dieciewiedza o dietach
Partnerzy
PromedEstetica PromedMedicareEgyptos Salon kosmetycznyYasumiXtreme FitnessJolieCentrum Rekreacji i SportuAll-Medicus
Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest dietetyk Alicja Skubis. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję