Menu
Dietetyk Bilsko Ciebie
Telefon do poradni dietetycznej 731 698 373

Zerknij też do zakładki Kontakt!

Wiedza
wiedza o dietach

Typowe błędy podczas odchudzania

Iga Gąsior - dietetyk Jasienica

Wiele osób popełnia błędy podczas odchudzania, które skutecznie utrudniają ten proces. Jeśli waga stoi cały czas w miejscu to warto zastanowić się czy nie robimy czegoś źle. Czasami ograniczenie fast foodów i słodyczy nie wystarczy, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

  • Bardzo częstym błędem jest stosowanie głodówek. Niewłaściwe jest myślenie, że jeśli będziemy się głodzić to szybciej schudniemy, ponieważ głodówki spowolniają procesy metaboliczne i spalanie tkanki tłuszczowej zachodzi bardzo powoli.
  • Częstym zjawiskiem jest podejście "100% albo nic". Osoba która ma takie podejście rezygnuje z odchudzania nawet po małej wpadce. Należy pamiętać, że małe potknięcie podczas diety nic nie zmieni i nie warto się tak szybko poddawać.
  • Bardzo ważna jest także ilość snu. Kiedy brakuje snu to nasz organizm domaga się dodatkowej energii i wtedy dużo łatwiej ulec pokusie zjedzenia jakiejś niezdrowej przekąski.
  • W wielu przypadkach osoby będące na redukcji mają źle obliczone zapotrzebowanie kaloryczne. Jeśli to zapotrzebowanie jest źle obliczone to możemy nie być w deficycie kalorycznym, który jest potrzebny do tego, aby pozbyć się zbędnych kilogramów. Jeśli jesteśmy w deficycie kalorycznym to przyjmujemy mniej kalorii niż organizm potrzebuje i dzięki temu chudniemy.
  • Niektórzy mają cele, które są nierealne do osiągnięcia. Jeśli mamy cel, który jest niemożliwy do realizacji i nie widzimy żadnego efektu to znacznie szybciej się poddajemy. Lepiej założyć sobie realny cel i powoli dążyć do jego spełnienia.
  • Podjadanie to również bardzo częsty problem, który może oddalić nas od wymarzonej sylwetki. Czasami może to być tylko niepozorna garstka orzechów, która ma bardzo dużo kalorii. Należy jeść regularne i pełnowartościowe posiłki, które nas nasycą i dzięki temu nie będziemy myśleć o podjadaniu.

wiedza o dietachwiedza o dieciewiedza o dietach
Partnerzy
PromedEstetica PromedMedicareEgyptos Salon kosmetycznyYasumiXtreme FitnessJolieCentrum Rekreacji i SportuAll-Medicus
Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest dietetyk Alicja Skubis. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję